Protez Tırnak Nedir?

Günümüzde estetik uygulamalarına ilgi giderek artış göstermektedir. Çünkü yıllar geçtikte kullanılan yeni teknikler teknolojinin ilerlemesiyle birlikte önümüze yeni uygulamaları çıkarmıştır. Bunlardan bir tanesi de “Protez Tırnak”tır.

Protez tırnak nedir?

Protez tırnak en basit tabir ile var olan tırnağımızın üzerine yapılan estetik bir işlemdir. Diğer bir ismi ise “Yapay Tırnak”tır. İnsanların protez tırnağa ilgi duymasının ilk sebebi güzel ve bakımlı ellere sahip olmaktır. Bu durum kadınların bu tür uygulamalara ilgisini arttırmıştır.

Protez tırnak çeşitleri:

Protez Tırnak; Akrilik Tırnak, Jel Tırnak ve Dipping Tırnak olmak üzere üçe ayrılır.

Kısaca anlatacak olursak;

Akrilik Tırnak, özel bir toz ve özel bir sıvı ile karıştırılarak elde edilir.
Jel Tırnak, tırnağa bir jel uygulanır. Kurutup ufak dokunuşlar yaparak şekil verilir.
Dipping Tırnak, yöntem olarak akrilik tırnağa benzer ama aralarındaki tek fark dipping tırnağın kokusuz ve mat olmasıdır.

Kimler için uygundur?

Protez tırnak daha çok tırnak yeme alışkanlığı olan, tırnakları çabuk kırılan, geç uzayan, hassas tırnak yapısına sahip olan kişilere ve bunların yanı sıra estetik ve güzel bir tırnak görünümüne sahip olmak isteyen herkese uygulanabilir.

Aramıza katılıp siz de protez tırnak eğitimi almak ister misiniz?

Artık güzellik alanıyla ilgili eğitim almak eskiye göre çok daha kolay!
Çünkü bu eğitimi veren kurumlar artık eskisi kadar az değil. Bu alanda eğitim veren bu kurumlar, eğitimi alan kişilere kendi bakımlarını yapabilme bilgi ve tecrübesini vermesinin yanında kariyerlerine de güzellik sektöründe yeni bir soluk getirmektedir.

About the Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like these

Tıkla Ara